Závalová čidla

Spolehlivá ochrana proti závalům pro všechny pasové dopravníky

Hlídač závalu pracuje na principu využití pružnosti pryžové membrány, na které je připevněna kovová destička, zasahující při vytlačení membrány do elektromagnetického pole indukčního snímače nebo do elektrostatického pole elektrostatického kapacitního snímače. Pro všechny modely hlídačů je možné použít snímače s napětím 12V – 230V / AC, DC, včetně snímačů určených do výbušných prostředí.

Hlavní vyhodou využití hlídače závalu je jeho aplikace všude tam, kde dochází k pohybu sypkých hmot, a to jak v různých svodkách, přesypech, zásobnících, tak i ve strojích jako jsou drtiče a mlýny.

Spolehlivost hlídače je velmi vysoká i při povětrnostních a jiných změnách v okolí snímače, při různých vibracích, při změnách konzistence přesýpaného nebo nasypávaného materiálu, ke kterým dochází například při zkrápění materiálu, vysoké prašnosti a při změnách teplot. Snímače mají pracovní rozsah od -40° C do +80° C. Všechny typy hlídačů závalu jsou vyráběny jako bezúdržbové!

Výhody

Výhody a technické vlastnosti našich čidel

  • Velmi vysoký pracovní tepelný rozsah -40°C až +80°C
  • Vhodný do všech povětrnostních podmínek
  • Snímač vhodný do výbušného a náročného prostředí
  • Snímače lze napájet napětím 12V – 230V AC/DC

Rádi Vám předložíme nezávaznou nabídku, nebo zodpovíme dotazy. Napište nám, nebo rovnou zavolejte. Zde je naše stránka s kontakty.